Īstenotie projekti

Īstenotie projekti

Laika posmā no 2017. - 2024. gadam

Eiropas Savienības fondu projekts “Radošo industriju sinerģija Eiropā” Sinerģija

Nodibinājums “Creativity Lab” īstenoja Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu “Radošo industriju sinerģiju Eiropā” (projekta Nr. Nr.13.1.4.0/23/I/015).
Projekta mērķis bija atbalstīt nodibinājuma “Creativity Lab” darbību, lai mazinātu Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes sekas, kā arī paātrinātu tā pielāgošanos jaunajiem apstākļiem un veicinātu plašāku kultūras pakalpojumu pieejamību, tādējādi radot pozitīvu ietekmi uz vietējām kopienām un ekonomisko attīstību.
Projekta ietvaros nodibinājuma “Creativity Lab” piedalījās starptautiskās sadarbības veicināšanas un profesionālās kapacitātes un izaugsmes stiprināšanas pasākumos - Eiropas kultūras un radošuma dienās un festivālā Slush.
Projekta īstenošanas rezultātā tika nodrošināta nodibinājuma “Creativity Lab” darbība (iznākuma rādītājs - 1 atbalstīta kultūras nozares organizācija; rezultāta rādītājs - 1 kultūras organizācijas darbība (pakalpojums)).
Kopējais projekta budžets ir 9 877,64 EUR, t.sk., Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums 7 864,08 EUR.
Projekts tika īstenots 5 mēnešus (līdz 2023. gada 31. decembrim).

Apmācības pašvaldību darbiniekiem 

Rīgas plānošanas reģiona projekts “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Rīgas plānošanas reģionā” (pakalpojuma sniegšana Rīgas plānošanas reģionam)


https://rpr.gov.lv/project/support-rpr-vest/
2023. un 2024. gadā nodibinājums “Creativity Lab” nodrošināja četrus intensīvus semināru ciklus (katrs 4 dienas) pašvaldības projektu izstrādes, uzņēmējdarbības plānošanas un inovāciju speciālistiem no Rīgas un Rīgas apkārtējām pašvaldībām: Jūrmalas, Ādažu, Mārupes, Ķekavas, Olaines, Salaspils, Ropažiem. un Sigulda. Semināru tēmas bija:
•      Teritoriālā ekonomiskā attīstība: investīciju plānošana un uzraudzība, inovāciju un vietējās uzņēmējdarbības veicināšana
•      Sabiedrības iesaiste: metodes, atbalsta pasākumi un paraugprakse sadarbībai ar vietējām kopienām, tostarp NVO un jaunatni
•      Vietas zīmols: vietu un kopienu identitātes uzlabošana
•      Teritorijas attīstības plānošana: noteikumi, ilgtermiņa un vidēja termiņa plānošanas dokumenti, metodes, prakse un uzraudzība
•      Digitāli un viedi risinājumi pašvaldību pakalpojumu sniegšanai
•      ES struktūrfondu un citu finanšu instrumentu programmu vadība

Apmācības Labklājības ministrijas darbiniekiem

Apmācību kurss “Dizaina domāšana” (pakalpojuma sniegšana Labklājības ministrijai)


2020.gadā tika īstenota apmācību programma “Dizaina domāšanas”, kura mērķis bija sniegt Labklājības ministrijas darbiniekiem teorētiskas un praktiskas zināšanas par dizaina domāšanu, kā arī attīstīt prasmes un kompetences dizaina domāšanas procesa, metožu un attieksmes pielietošanā, lai tās varētu izmantot ikdienas darbā, izstrādājot jaunus projektus, pakalpojumus, politikas iniciatīvas, kā arī uzlabojot esošos pakalpojumus, atbilstoši labklājības politikas nozarei.
Kursa ietvaros tika attīstītas uz sadarbību vērstas problēmu un izaicinājumu risināšanas prasmes un attieksme, komandām strādājot pie Labklājības ministrijai saistošu jautājumu risināšanas. Kursa saturs un programma tika organizēta pēc atbilstoša formāta un satura, lai dalībnieki iegūtu gan teorētisko zināšanu bāzi par dizaina domāšanu un metodēm, gan praktiski pielietotu dizaina domāšanas instrumentus. Iegūtās zināšanas, prasmes un kompetences palīdzēs dizaina domāšanas rīkus izmantot pēc kursa noslēguma sava darba specifikai atbilstošajos kontekstos un situācijās. Kursa ietvaros tika attīstīta un nostiprināta izpratne par uz gala lietotāju vērstu projektu un pakalpojumu izstrādi atbilstoši ministrijas atbildībā esošajai nozarei. Katra nodarbība tika organizēta tā, lai tajā tiktu aptverti attiecīgajam dizaina domāšanas posmam atbilstošās teorijas pamatprincipi, apvienojot tos ar praktisku dizaina domāšanas metožu izmēģināšanu.

Valsts Kancelejas iniciatīva “Latvijas valdības inovāciju laboratorijas” 

#GovLabLatvia

(pakalpojuma sniegšana Valsts Kancelejai)

https://www.mk.gov.lv/lv/govlablatvia-latvijas-valsts-parvaldes-inovacijas-laboratorijas
Eiropas Komisijas iniciētais un atbalstītais projekts “Latvijas valdības inovāciju laboratorijas” (2020-2021), kura mērķis bija sniegt ieguldījumu institucionālās, administratīvās un noturīgās strukturālās reformās Latvijā, un atbalstīt valsts iestāžu iniciatīvas savu reformu ieviešanā, kā arī izstrādāt izmēģinājuma reformu projektus un veicināt valsts iestāžu izstrādes sprintus, lai pārveidotu savus pakalpojumus un uzlabotu politiku. Projekts ietvēra gan pētnieciskas, gan metodiskas un praktiskas aktivitātes un seminārus, lai palīdzētu Latvijas valsts iestādēm īstenot nepieciešamās reformas uz cilvēku vērstai sabiedrisko pakalpojumu sniegšanai.
Creativity Lab eksperti bija iesaistīti kā pētnieki, dizaina domāšanas un inovāciju veicinātāji starpdisciplinārām valsts institūciju komandām, kā arī pasākumu organizētāji.

Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekts “Future Skillset 2.0” 

Nākotnes prasmes

(projekta īstenotājs nodibinājums „Latvijas Jauno uzņēmēju centrs „Jobs & Society”””) 


ERASMUS+ stratēģiskās partnerības projekts “Nākotnes prasmes 2.0” (2019-2021) tika īstenots ar mērķi veicināt jauniešu personīgo un profesionālo prasmju attīstību un izveidot tiešsaistes akadēmiju, kurā jaunieši varētu attīstīt un uzlabot savas prasmes, lai būtu gatavi darba tirgum. Projekta aktivitātes koncentrējās uz personīgās attīstības izglītības nodrošināšanu:

·         izstrādājot tiešsaistes akadēmijas un īstenojot izplatīšanas pasākumus, nodrošinot jauniešiem pareizo prasmju kopumu gan formālos, gan neformālos kanālos;
·         īstenojot informatīvu kampaņu, lai veicinātu personības attīstības sociālo ietekmi un to pozitīvo ietekmi uz pašapziņu un dzīves-darba līdzsvaru;
·         veicinot uzņēmējdarbības tēlu: popularizējot uzņēmēja tēlu kā paraugu/ modeli.

Projekta ietvaros izstrādātie materiāli ir pieejami:

Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekts “Youth BIZZ Skillset”

Jauniešu biznesa prasmes

(projekta īstenotājs nodibinājums „Latvijas Jauno uzņēmēju centrs „Jobs & Society””)

ERASMUS+ stratēģiskās partnerības projekts “Youth BIZZ Skillset” (2017-2019) tika īstenots ar mērķi veicināt jauniešu biznesa domāšanas un prasmju attīstību, veidojot metodiskos līdzekļus un apmācot jauniešus un jaunatnes darbiniekus biznesa ideju attīstībai. Bez tam projekts ietvēra ļoti noderīga pētījuam īstenošanu par prasmju prasībām darba tirgū Latvijā un Igaunijā.
Projekta ietvaros izstrādātie materiāli ir pieejami: 

Zviedrijas institūta projekts “Art+atmosphere Baltic”

Art+atmosphere

Zviedrijas institūta finansētais projekts “Art+atmosphere Baltic”, 2017 tika īstenots kā Baltijas jūras reģiona valstu partnerības projekts, kura mērķis bija veicināt mākslas un zinātnes sinerģiju. Partnerība izveidoja metodoloģiju darbam ar jauniešiem no visām iesaistītajām valstīm. Katra valsts rīkoja semināru jauniešiem par radošām intervencēm. Creativity Lab organizēja semināru ar tēmu “Uzņēmējdarbība 2000-gados”.

INTERREG Baltijas jūras reģiona projekts “ENT-MIND Entrepreneurial mindset development within youth sector”

ENT-MIND

(projekta īstenotājs nodibinājums „Latvijas Jauno uzņēmēju centrs „Jobs & Society””)

https://interreg-baltic.eu/project/ent-mind/
INTERREG Baltijas jūras reģiona projekts “ENT-MIND Entrepreneurial mindset development within youth sector” (2017-2019) tika īstenots ar mērķi attīstīt izpratni un prasmes uzņēmējdarbības domāšanas veidošanā, stiprināt jauniešu spējas uzsākt pašnodarbinātības ceļu vai attīstīt savu uzņēmumu, izstrādājot atbilstošus instrumentus, metodoloģijas un atbalsta tīklus projekta partnervalstīs.